Jeoteknik Hizmetler

GAZİPAŞA - 5. BÖLGE HD. YOLU - GÖKÇEBELEN TÜNELİ

Proje Tarihi : 2017-2018

İşveren :
KARAYOLLARI GENEL MÜDÜRLÜĞÜ - ERGÜNLER

Yapılan Çalışmalar;

Yaklaşık 12 km. uzunluğundaki proje güzergahı boyunca ~ 4000 m. jeoteknik amaçlı sondaj ve insitu deneyler..

Karayolları 13. Bölge Müdürlüğü sınırları içerisinde yer alan proje güzergahı, ülkemizin sınır komşuluğu olan ancak merkezleri arası en uzak olan iki ilimiz yani Antalya ve Mersin illerimizi birbirine bağlamakta, kıyı ulaşımını kaçılan bir yol değil tercih edilen bir yol kapsamına sokmaktadır. Ulaşım zorluklarından dolayı bölgede geri kalmış olan turizm böylelikle bu kesimde de daha rahat gelişebilecektir.

İZMİR - BORNOVA / MUHTELİF ALANLARIN İMAR PLANINA ESAS MİKROBÖLGELEME AMAÇLI JEOLOJİ, JEOTEKNİK, JEOFİZİK ETÜTLERİ

Proje Tarihi : 2022-2024

İşveren :
İZMİR BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ

Yapılan Çalışmalar;

"İzmir ili, Bornova ilçesi sınırları içerisinde muhtelif alanların imar planına esas mikrobölgeleme amaçlı jeoloji, jeoteknik ve jeofizik etütleri" projesi kapsamında yaklaşık 46.000 m. jeoteknik sondaj ve insitu deneyler..

AYVACIK - KÜÇÜKKUYU DEVLET YOLU

Proje Tarihi : 2022-2023

İşveren :
KARAYOLLARI GENEL MÜDÜRLÜĞÜ - KALYON HOLDİNG

Yapılan Çalışmalar;

Güzergah etüt, inklinometre sondajları ve heyelan projesi ile katkıda bulunduğumuz projenin hayata geçirilmesiyle, Çanakkale – İzmir ve Çanakkale – Balıkesir Yolu’nda bölünmüş yol bütünlüğü sağlanmıştır. İnşa edilen tünellerle, Kaz Dağları’nda yazın yoğun trafik, kışın mevsim şartları nedeniyle yaşanan sorunların önüne geçilmektedir. Yolun fiziki ve geometrik standartlarını yükselten proje ile güzergahtaki trafik güvenliği ve sürüş konforu artırılmaktadır. Yol ve tünellerin trafiğe açılması 12,1 km’lik mevcut yolu 2,5 km kısaltarak 9,6 km’ye düşürmüş, ulaşım süresini ise 35 dakikadan 7 dakikaya indirmiştir.  
 

ISPARTAKULE - ÇERKEZKÖY DEMİRYOLU ETÜT, PROJE VE MÜHENDİSLİK HİZMETLERİ

Proje Tarihi : 2016-2017

İşveren :
TCDD - SUYAPI KMG PROJE İŞ ORTAKLIĞI

Yapılan Çalışmalar;

Yaklaşık 66.8 km uzunluğundaki Ispartakule - Çerkezköy arası hızlı demiryolu projesi güzergahı boyunca jeoteknik amaçlı ~ 6.000 metre sondaj ve insitu deneyler..

MANAVGAT - SEYDİŞEHİR DEMİRYOLU ETÜT, PROJE VE MÜHENDİSLİK HİZMETLERİ

Proje Tarihi : 2017

İşveren :
TCDD - TEMAT SUYAPI KMG PROJE İŞ ORTAKLIĞI

Yapılan Çalışmalar;

Yaklaşık 164 km uzunluğundaki Manavgat - Seydişehir arası hızlı demiryolu projesi güzergahı boyunca jeoteknik amaçlı ~ 5.000 metre sondaj ve insitu deneyler..

KONYA ÇEVRE YOLU

Proje Tarihi : 2015-2016

İşveren :
KARAYOLLARI GENEL MÜDÜRLÜĞÜ

Yapılan Çalışmalar;

Toplam 122 km uzunluğunda 3 kısım halinde, 2x3 şeritli bitümlü sıcak karışım (BSK) kaplamalı projelendirilen Konya Çevre Yolu projesi kapsamında ~2500 m. jeoteknik amaçlı sondaj (güzergah, tünel, kavşak, köprü) ve insitu deneyler..

ULUKIŞLA - YENİCE DEMİRYOLU ETÜT, PROJE VE MÜHENDİSLİK HİZMETLERİ

Proje Tarihi : 2016

İşveren :
TCDD - TEMAT SUYAPI KMG PROJE İŞ ORTAKLIĞI

Yapılan Çalışmalar;

Niğde - Ulukışla'dan başlayıp Mersin - Yenice'de son bulan ve yaklaşık 106 km uzunluğundaki proje güzergahı boyunca jeoteknik amaçlı ~ 12.000 metre sondaj ve insitu deneyler..

  

DENİZLİ ÇEVRE YOLU 2.KISIM ve HONAZ TÜNELİ HEYELAN PROJESİ

Proje Tarihi : 2023

İşveren :
KARAYOLLARI GENEL MÜDÜRLÜĞÜ

Yapılan Çalışmalar;

Denizli'nin şehir içi ve transit trafik alışını düzenleyen Denizli Çevre Yolu 2. Kısım - Honaz Tüneli (2640 m.) çıkışında heyelan sondajları, inklinometre tesisi ve heyelan projesi..

 

(KONYA KARAMAN) AYR. - BELÖREN - HADİM DEVLET YOLU - EYİSTE VİYADÜĞÜ

Proje Tarihi : 2018 - 2023

İşveren :
KARAYOLLARI GENEL MÜDÜRLÜĞÜ & NUROL İNŞAAT

Yapılan Çalışmalar;

2022'de hizmete sunulan, Akdeniz ve İç Anadolu bölgelerini hızlı, konforlu ve kesintisiz bağlayan Eyiste Viyadüğü, 42 ile 166 m arasında değişen 8 adet orta ve 2 adet kenar ayak üzerinde inşa edilmiş ülkemizin en yüksek ayaklı, en uzun dengeli konsol köprüsüdür. Aynı temele 12,5 metre genişliğinde çift yol platformu olarak oturan ve iki farklı köprü şeklinde projelendirilen viyadük, gidiş-geliş toplam 4 şerit olarak trafiğe hizmet vermektedir.