Hakkımızda

JEMAS Mühendislik; 1984 yılında jeoloji-jeoteknik mühendisliği alanında hizmet vermek amacı ile Ankara’da kurulmuştur. Bu tarihten itibaren karayolu, demiryolu ve diğer raylı sistemler, baraj, gölet, hidroelektrik santralleri, sulama alanları, havaalanı, köprü, tünel, sanat yapıları, toplu konut alanları, bina projeleri gibi birçok işin proje ve uygulama aşamalarında jeoloji-jeoteknik çalışmalar özelinde faaliyet göstermiştir.

2008 yılında faaliyet alanlarını genişleten JEMAS; mevcut jeolojik-jeoteknik çalışmalarına ek olarak karayolu, demiryolu, tünel, köprü ve sanat yapıları proje grubunu ve maden sondaj grubunu oluşturmuştur.

Kamu ve Özel sektör bünyesinde çalıştığı tüm işleri başarı ile tamamlayan JEMAS; uzman kadrosu ile ihtiyaca zamanında hizmet veren, güvenilir, araştırma-geliştirme ve teknolojik yenilikleri takip eden bir firma olarak sektöründe saygın bir yer edinmiştir.

Yurtiçi ve Yurtdışı tecrübeleri ve güçlü çözüm ortaklıklarıyla uluslararası arenada da etkin bir konuma gelmeyi hedefleyen JEMAS, son yıllarda yurtdışı faaliyetlerini arttırmıştır. Irak’ın Erbil, Kazakistan’ın Astana ve Ukrayna’nın-Kiev şehirlerinde temsilcilikler açmıştır.